+38 (044) 581-79-54

Щодо податкових перевірок іноземних компаній

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
доктор юридичних наук, адвокат

25 березня 2021 року

 

Юридична компанія «Бі ен Сі» повідомляє, що Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків на офіційному веб-сайті (https://dp.tax.gov.ua) повідомляє, як перевіряють іноземної компанії, що відмовляються від статусу податкового резидента України.

Проведення перевірки у зв'язку з відмовою іноземною компанією від статусу податкового резидента України є формою податкового контролю щодо визнання платниками податку - резидентами юридичних осіб, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України.

Така перевірка проводиться відповідно до положень глави 8 розд. II Податкового кодексу (далі - Кодекс) з урахуванням особливостей, визначених пп. 133.1.5 п. 133.1 ст. 133 Кодексу, положеннями чинних міжнародних договорів України, якими регулюються питання оподаткування, та вищевказаним Порядком.

Вказана перевірка проводиться у разі подання іноземною компанією заяви про відмову від статусу податкового резидента України до контролюючого органу, за визначеною формою, відповідно до пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Кодексу.

Перевірка у зв'язку з відмовою іноземною компанією від статусу податкового резидента України є документальною позаплановою перевіркою відповідно до ст. 75 глави 8 Кодексу.

Тривалість такої перевірки не повинна перевищувати 10 робочих днів (15 робочих днів для великих платників податків). Продовження строків проведення зазначеної перевірки здійснюється відповідно до ст. 82 Кодексу за наказом органу ДПС, який здійснює (очолює) таку перевірку.

Якщо за результатами перевірки у зв'язку з відмовою іноземною компанією від статусу податкового резидента України встановлено (визначено) місце ефективного управління іноземної компанії на території України, контролюючий орган за місцем обліку іноземної компанії складає акт перевірки. Якщо таке місце ефективного управління на території України відсутнє, складається довідка.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"