+38 (044) 581-79-54

Щодо перевірки бізнес партнерів

Савенко Руслан Васильович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

12 серпня 2020 року

 

Офіс великих платників податків ДПС на своєму офіційному веб-сайті (https://officevp.tax.gov.ua) роз’яснює, як здійснити перевірку своїх бізнес партнерів та на які критерії звернути увагу перед укладанням з ними договору.

Так, у ОВП ДПС зауважує, що головними критеріями для відбору бізнес партнера є:

1. Вид економічної діяльності повинен відповідати здійсненим операціями наданим послугам або реалізованим товарам.

Зверніть увагу на дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо). Наприклад:

-         будівельні послуги – необхідна ліценція на будівництво, перевірку якої необхідно здійснити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України (https://dabi.gov.ua);

-         підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) – виробники продукції повинні мати ліцензію на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявність якої відображено на сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri).

2. Відсутність податкового боргу, отримати інформацію можливо на сайті ДПС в розділі – Дізнайся більше про свого бізнес-партнера (https://tax.gov.ua/businesspartner).

3. Земельні ділянки (власні або орендовані), а також нерухоме майно платника податків перевірити  їх наявність можливо на сайті – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://kap.minjust.gov.ua).

4. Кваліфікований персонал для сфери надання послуг. Поцікавтесь у бізнес партнера про достатню кількість трудового ресурсу, яким будуть виконуватися роботи (послуги) з ідентифікацією таких осіб.

5. Основні засоби. У разі здійснення операцій що потребують основних засобів (основних фондів) наприклад: послуги зберігання, транспортування, відвантаження або переробки, варто звернути увагу на об’єкти які будуть задіяні в цій діяльності та їх зв'язок з бізнес партером який надає такі послуги.

Слід зазначити, що платник податків зобов’язаний повідомляти за формою 20-ОПП про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням які використовуються у господарській діяльності контролюючі органи за основним місцем обліку (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України).

Додаткову інформацію щодо бізнес-партнера також можливо отримати шляхом аналізу судових рішень (ухвал, постанов) наявних в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua).

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"