+38 (044) 581-79-54

Щодо нового Закону про концесії

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

01 листопада 2019 року

 

20 жовтня 2019 року набув чинності Закон України «Про концесії» за № 155-IX (далі – Закон). Відповідно, втратили чинність закони «Про концесії» 1999 року, «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг».

Закон визначає правові, фінансові та організаційні засади реалізації проектів, що здійснюються на умовах концесії, з метою модернізації інфраструктури та підвищення якості суспільно значущих послуг.

Концесія - форма здійснення державно-приватного партнерства, що передбачає надання концесієдавцем концесіонеру права на створення та/або будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення), та/або управління (користування, експлуатацію, технічне обслуговування) об'єктом концесії, та/або надання суспільно значущих послуг у порядку та на умовах, визначених концесійним договором, а також передбачає передачу концесіонеру переважної частини операційного ризику, що охоплює ризик попиту та/або ризик пропозиції.

Держава в особі управлінців державною власністю або громада в особі органів місцевого самоврядування може передати майно лише юридичним особам - резидентам України за концесійним договором.

Також приватним особам можуть передати об'єкти, що створюються та/або будуються концесіонером у процесі виконання концесійного договору. Об'єкт концесії може складатися з майна декількох балансоутримувачів.

Об'єктом концесії не може бути:

- державне майно, майно АР Крим, комунальне майно, щодо якого укладено договір оренди, до припинення дії такого договору (крім ряду випадків),

- державне майно, що використовується у виготовленні та ремонті всіх видів зброї для Збройних Сил України, інших законних військових формувань, Служби безпеки України.

Слід також відмітити, що положення про використання електронної торгової системи набудуть чинності з дня початку її функціонування для проведення концесійного конкурсу, конкурентного діалогу та публікації документів у процедурі прямих переговорів з орендарем державного майна, що передається в концесію, але не пізніше 1 жовтня 2020 року.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"