+38 (044) 581-79-54

Щодо підтвердження статусу нерезидента

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

15 серпня 2019 року

           Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 9 серпня 2019 року № 3706/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснює питання щодо застосування довідки, що підтверджує статус нерезидента.

У консультації фахівці ДФС нагадують, що підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (надалі – довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.

Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.

Отже, загальновідомо, що підставою для використання нерезидентом пільг з оподаткування, передбачених Конвенцією, має бути довідка, видана компетентним органом, яким у Данії є «Міністр оподаткування або його повноважний представник» (п. 1 ст. З Конвенції).

Водночас, як випливає із документів, у довідці компетентний орган Данії не підтверджує, що датська компанія є резидентом Данії. Крім того, в інформаційній довідці повідомляється про відсутність у датської компанії податкових зобов’язань на території Данії, оскільки така компанія не є самостійним платником податків.  

Таким чином, фіскали зауважують, що, датська компанія, яка є засновником товариства – резидента України, не є резидентом Данії та, відповідно, довідка, видана компетентним органом Данії не є підставою для застосування положень Конвенції у порядку, визначеному ст. 103 ПКУ.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"