+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування поставок з Італії в Україну

Ямчук Михайло Ростиславович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

09 серпня 2019 року

 

Головне управління ДФС у м. Києві (надалі – ДФС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 01 серпня 2019 року № 3603/ІПК/26-15-12-03-11 роз’яснює питання щодо оподаткування операцій з постачання обладнання іноземною юридичною особою, якщо вона має своє представництво в Україні.

Посилаючись на норми Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) та Конвенції про уникнення подвійного оподаткування доходів і капіталу та попередження податкових ухилень між Урядом України і Урядом Італійської республіки, фіскали повідомляють, що платниками податку на прибуток – нерезидентами є постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Так, якщо резидент Італії володіє видами доходів, які оподатковуються в Україні, Італія при визначенні своїх податків на доходи, що викладені в статті 2 Конвенції, може включати в базу, на яку ці податки накладені, згадані види доходів, якщо у цій Конвенції не передбачені спеціальні положення іншого змісту.

У такому разі Італія повинна відрахувати із нарахованих таким чином податків податок на доход, що сплачується в Україні, але у сумі, що не перевищуєтієї частини вищезгаданого італійського податку, яку ці види доходів вносять до загального доходу.

Якщо ж резидент Італії володіє видами капіталу, які згідно з положеннями Конвенції можуть оподатковуватись в Україні, на податок на капітал, сплачений в Україні, буде дозволено кредит проти італійського податку на ці види капіталу. Кредит, однак, не повинен перевищувати тієї частини італійського податку, яку ці види капіталу вносять у загальний податок на капітал.

         При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.  

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"