+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування дивідендів, сплачених на користь резидента Литви

Кожух Максим Сергійович

директор АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

31 липня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (надалі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 19 липня 2019 року № 3356/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснює питання щодо оподаткування дивідендів, сплачених на користь резидента Литовської Республіки.

З посиланням на норми Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) та Конвенції між Урядом України і Урядом Литовської республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (надалі – Конвенція) податківці повідомили наступне:

Дивіденди можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо одержувач фактично має право на дивіденди, податок, що стягується, не повинен перевищувати:

a)       5 процентів загальної суми дивідендів, якщо право на дивіденди фактично має компанія (на відміну від товариства) і ця компанія є власником принаймні 25 процентів капіталу компанії, яка сплачує дивіденди;

b)      15 процентів загальної суми дивідендів у всіх інших випадках.

Також, фіскали зазначають, що особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України під час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Отже, компанія - резидент України, що виплачує дивіденди на користь свого учасника, який володіє 100 % статутного капіталу української компанії та є юридичною особою, яка створена та діє за законодавством Литовської Республіки, має право на застосування зменшеної ставки податку, передбаченої п. 2 ст. 10 Конвенції, якщо отримувач дивідендів не є, у розумінні Конвенції, «товариством», є бенефіціарним (фактичним) власником дивідендів та резидентом Литви, що підтверджується довідкою, яка відповідає вимогам ст. 103 ПКУ.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"