+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування "подарунків" кіпрським компаніям

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі Ен Сі», адвокат

26 липня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) виконуючи рішення суду, який скасував ІПК ДФС від 28.08.2018 р. № 3750/6/99-99-01-02-02-15/ІПК, уточнили свою позицію щодо подарунків кіпрським компаніям, яка викладена в ІПК від 09.07.2019 р. N 3176/6/99-99-26-02-03-15/ІПК.

Проаналізувавши офіційні коментарі до ст. 21 "Інші доходи" Типової Конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яку покладено в основу міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування, у тому числі Конвенції, у ДФС зауважили, що ця стаття встановлює загальне правило (виключне право на оподаткування доходу державою резиденції його отримувача), яке стосується доходів, що не розглядаються попередніми статтями Конвенції, а також доходів, отриманих з джерел, які прямо не вказані.

При цьому доходи у вигляді подарунку не розглядаються відповідними статтями Конвенції.

Враховуючи висновки судового рішення та за загальним правилом, встановленим ст. 20 Конвенції, у разі, якщо резидент Кіпру не здійснює підприємницьку діяльність в Україні через постійне представництво, доходикіпрського резидента у вигляді подарунку, отриманого від резидента України, підлягають оподаткуванню у Республіці Кіпр.

При цьому у ДФС наголосили, що надати конкретну відповідь на питання, що розглядається, можливо лише після погодження компетентними органами договірних держав - сторін Конвенції в рамках взаємоузгоджувальної процедури питання щодо застосування відповідних положень Конвенції до доходів, отриманих у разі дарування (у тому числі цінних паперів), у двосторонньому порядку.

Довідково: особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами п. 103.4 ПКУ.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"