+38 (044) 581-79-54

Щодо оподаткування доходів, одержаних особою в Польщі

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

21 липня 2019 року

 

Головним управлінням Державної фіскальної служби України (надалі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 16 травня 2019 року № 2192/Д/ІПК/04-36-13-02-07 роз’яснює питання, як оподатковуються доходи, отримані фізичною особою – резидентом від резидента Польщі у вигляді іноземних доходів (дивідендів).

Посилаючись на норми Податкового кодексу України (надалі – ПКУ) та Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Польща про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень (надалі – Конвенція) фахівці фіскальної служби повідомляють наступне:

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ, а саме, платник податку, що отримує, зокрема, іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб (надалі – ПДФО) та військовий збір з таких доходів.

Дивіденди можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо одержувач фактично має право на дивіденди, податок, що стягується, не повинен перевищувати:

а)       5 процентів загальної суми дивідендів, якщо право на дивіденди фактично має компанія (на відміну від товариства) і ця компанія є власником принаймні 25 процентів капіталу компанії, яка сплачує дивіденди;

б)      15 процентів загальної суми дивідендів в інших випадках. Компетентні органи Договірних Держав за взаємною згодою встановлять спосіб застосування таких обмежень. Цей пункт не стосується оподаткування компанії щодо прибутку, з якого сплачуються дивіденди.

Таким чином, іноземні доходи (дивіденди), отримані фізичною особою -резидентом України від юридичної особи, яка зареєстрована в Республіці Польща можуть оподатковуватися як в Україні відповідно до п. 1 ст. 10 Конвенції, так і в Республіці Польща відповідно до п. 2 ст. 10 Конвенції.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"