+38 (044) 581-79-54

Щодо облікової ставки НБУ і прогнозованого рівня інфляції

 

Кожух Максим Сергійович

виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

30 січня 2017 року

26 січня 2017 року Правління Національного банку Украйни прийняло Рішення № 49-рш «Про розмір облікової ставки» (надалі – Рішення) .

Відповідно до Рішення розмір облікової ставки залишився незмінним - на рівні 14%річних.

Як повідомляє прес-центр Національного банку України споживча інфляція стрімко уповільнилася у 2016 році до 12.4% (з 43.3% у 2015 році), що відповідало прогнозам Національного банку. Таким чином, Національний банк досягнув ціль з інфляції, визначену Стратегією монетарної політики на 2016-2020 роки.

Швидке сповільнення інфляції у 2016 році відбулося насамперед завдяки дії фундаментальних факторів. Про це свідчило стрімке уповільнення базової інфляції (до 5.8%) під впливом поміркованої монетарної та фіскальної політики. Посилення ролі облікової ставки та її виважене зниження протягом року, а також зусилля Уряду з утримання бюджетного дефіциту в цільових межах привели до суттєвого поліпшення інфляційних очікувань протягом перших трьох кварталів року.

Крім того, послаблення інфляційного тиску відбувалося під впливом високої пропозиції сирих продуктів харчування, в той час як основними чинниками зростання цін були підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, та зростання світових цін на нафту, що призвело до подорожчання палива на внутрішньому ринку.

Зниженню інфляції також сприяла помірна волатильність обмінного курсу гривні («розкид» цін, курсів та інших кількісних показників), яка спостерігалася протягом року, у тому числі завдяки заходам Національного банку зі згладжування надмірних коливань. Однак, попри сприятливі фундаментальні зовнішні та внутрішні чинники, наприкінці грудня та на початку 2017 року тимчасово посилився девальваційний тиск на гривню внаслідок дії низки ситуативних факторів.

По-перше, на валютний ринок вплинуло сезонне послаблення ділової активності, зокрема зниження надходжень валютної виручки від експорту сільськогосподарської продукції. По-друге, пропозиція валюти була обмежена через наявність високої гривневої ліквідності в експортерів, які отримали в грудні відшкодування ПДВ на суму 16 млрд. гривень. По-третє, попит на валюту зріс через високі бюджетні видатки в грудні.

НБУ прогнозує рівень інфляції на 2018 рік залишається без змін на позначці 6%.

Також Національний банк переглянув прогноз зростання ВВП на 2017-2018 роки. Очікується, що економічне зростання прискориться – після 1.8% у 2016 році, за оцінкою НБУ, до 2.8% і 3.0% у 2017 і 2018 роках відповідно.

У 2017 році Національний банк продовжить виважену монетарну політику, яка буде спрямована на зниження інфляції відповідно до цільових орієнтирів. З огляду на підвищення концентрації інфляційних та курсових ризиків останнім часом, Правління Національного банку прийняло рішення про збереження облікової ставки на рівні 14%.

Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 02 березня 2017 року відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.

Кожух Максим Сергійович

виконавчий директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"