+38 (044) 581-79-54

Попередня оплата за електроенергію

15 грудня 2014 року

Солонина Ігор Юрійович

юрисконсульт Юридичної компанії «Бі ен Сі»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики своїм листом від 17.03.2014 року № 1598/26/47-14 роз’яснила питання: здійснення попередньої оплати за електроенергію за період, який перевищує один розрахунковий період (місяць).

З цього приводу НКРЕ вказала на таке.

Частиною сьомою статті 276 Господарського кодексу України встановлено, що оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Відповідно до положень пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.1996 за № 417/1442, (зі змінами) (далі – Правила), авансовий платіж – це часткова оплата (у розмірі, обумовленому договором) заявленого на наступний розрахунковий період обсягу електричної енергії, яка здійснюється до початку розрахункового періоду; планові платежі – це перерахування коштів частинами з певною періодичністю (плановий період) протягом розрахункових періодів (розрахункового періоду); попередня оплата – це оплата до початку розрахункового або планового періоду повної вартості прогнозованого обсягу споживання електричної енергії у відповідному періоді; розрахунковий період – це період часу, зазначений у договорі, за який визначається обсяг спожитої та/або переданої електричної енергії, величина потужності та здійснюються відповідні розрахунки.

Згідно з абзацом першим пункту 4.1 Правил, постачання електричної енергії всім споживачам здійснюється відповідно до режимів, передбачених договорами.

Для зменшення споживачам електричної енергії разового фінансового навантаження НКРЕ вимагає розбити розрахунковий період на декілька планових періодів та використовувати авансовий платіж, а саме, часткову оплату (у розмірі, обумовленому договором) заявленого на наступний плановий період обсягу електричної енергії, яка здійснюється до початку планового періоду, а тому, у разі отримання відповідного звернення, НКРЕ рекомендує постачальникам електричної енергії приймати пропозиції споживачів електричної енергії щодо використання авансових платежів.

Разом з тим звертаємо увагу, що відповідно до положень пунктів 6.1, 6.6 та 6.11 Правил попередня оплата має здійснюватися споживачами електричної енергії за період, який не перевищує один розрахунковий період (місяць).

Постачальники електричної енергії за регульованим тарифом мають вживати всіх вичерпних заходів для недопущення порушень прав споживачів при здійсненні ними попередньої оплати, зокрема, недопущення вимог здійснювати попередню оплату за період, який перевищує один розрахунковий період (місяць).

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"