+38 (044) 581-79-54

Щодо плану-графіку планових перевірок

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

10 березня 2021 року

 

Відповідно до рішення П'ятого апеляційного адміністративного суду від 20.01.2021 № 420/5763/20 встановлено, що факт включення платника податку до плану-графіку документальних планових перевірок на 2020 рік не створює для суб'єкта господарювання жодних правових наслідків у вигляді виникнення, зміни чи припинення його прав.

Суд апеляційної інстанції наголосив, що дії контролюючого органу щодо формування, у тому числі затвердження, плану-графіку документальних планових перевірок суб'єктів господарювання є лише службовою діяльністю працівників податкового органу. Тому він не створює для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов'язкових юридичних наслідків і відповідно такий акт не порушує права останнього.

До плану-графіка в першу чергу включають платників податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов'язкових платежів.

Тож законодавцем запроваджено ризикоорієнтовний підхід до планування перевірок платників податків, з урахуванням особливостей критеріїв суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, періодичності проведення планових заходів та переліку питань для їх здійснення.

Тому виключно результат реалізації повноваження податкового органу (саме - рішення контролюючого органу), а не процес реалізації його повноважень, може бути об'єктом судового оскарження.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"