+38 (044) 581-79-54

Щодо збільшення розміру позовних вимог

Гарагонич Олександр Васильович

голова АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

31 серпня 2020 року

 

09 липня 2020 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду (далі – Верховний Суд), прийняв постанову у справі № 922/404/19, в якій виклав правовий висновок, що під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві.

Так, Верховний Суд зазначив, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви.

Верховний Суд зауважив, судом апеляційної інстанції встановлено, що за змістом позовної заяви в первинній редакції позивач просив суд розірвати договір відступлення права вимоги, укладений між ТОВ «Р» та ТОВ «Т».

Після збільшення позовних вимог позивач доповнив позов двома вимогами такого змісту:

- здійснити тлумачення змісту договору дарування акцій від укладеного між ТОВ «Р» та особою_1, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, в частині визначення моменту виникнення права власності ТОВ «Р» на 1315 акцій ЗАТ «Г», що є предметом вказаного договору дарування;

- визнати станом на 27.10.2010 право власності ТОВ «Р» на 1315 акцій ЗАТ «Г», придбаних ТОВ «Р» за договором дарування акцій, укладеним між ТОВ «Р» та особою_1, посвідченим приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.

Отже, як встановлено судом апеляційної інстанції, позовні вимоги у збільшеній його частині жодним чином не пов’язані ані з предметом, ані з підставами позову в первісній редакції. При цьому заява позивача про збільшення позовних вимог є фактично поданням окремого позову з іншим предметом та підставами позову, що виключає можливість розгляду поданої позивачем заяви в якості збільшення розміру заявлених позовних вимог.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"