+38 (044) 581-79-54

Щодо інформації про кінцевого бенефіціарного власника

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

22 травня 2020 року

 

12 травня 2020 року, Міністерство юстиції України прийняв наказ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» за № 1626/5, в якому визначив порядок притягнення до відповідальності за неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, або документів для підтвердження таких відомостей.

Зокрема, відповідно до змін, Порядок державної реєстрації юридичних осіб, ФОП та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи доповнено пунктом 19.

Встановлено, що у разі виявлення державним реєстратором фактів неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження таких відомостей, таким реєстратором не пізніше наступного робочого дня інформується про виявлення відповідних фактів територіальний орган Міністерства юстиції за місцезнаходженням відповідної юридичної особи шляхом направлення відповідного листа.

Зміни вносяться також до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.

Уповноваженими особами щодо складання відповідних протоколів про адміністративні правопорушення є посадові особи Мін'юсту та його територіальних органів.

У випадку виявлення відповідних порушень щодо неподання або несвоєчасного подання передбаченої інформації про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або документів на підтвердження відповідних відомостей, а також у разі надходження такого повідомлення держреєстратора, Мін'юст або його територіальний орган рекомендованим листом інформує про це керівника відповідної юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), з вимогою щодо необхідності звернення у місячний строк до Міністерства юстиції чи відповідного територіального органу для складення протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 6 ст. 166-11 КУпАП.

У випадку порушення цього строку на звернення відповідну інформацію будуть передавати Державній службі фінансового моніторингу.

Відповідний наказ № 1626/5 від 12.05.2020 набере чинності через п'ять днів з дня, наступного за днем офіційного опублікування, крім деяких положень, внесених до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, ФОП та громадських формувань, які набирають чинності з 15 липня 2020 року. 

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"