+38 (044) 581-79-54

Про порядок звільнення при скороченні штату

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

25 травня 2020 року

 

Касаційний цивільний суд Верховного суду в постанові від 06.05.2020р. у справі № 487/2191/17 роз’яснив порядок звільнення працівника у зв’язку із скороченням штату.

Суть справи: позивач оскаржив звільнення його з роботи у зв'язку зі скороченням штату згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, а також просив поновити його на роботі та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Місцевий та апеляційний суди позовні вимоги задовольнили.

Колегія суддів Цивільного суду ВС із таким висновком погодилась, вказавши таке.

Згідно з ч. 2 ст. 40 КЗпП звільнення з підстав, зазначених у пунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

Відповідно до ст. 49-2 КЗпП про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації.

Власник вважається таким, що належно виконав вимоги щодо працевлаштування працівника, якщо запропонував йому наявну на підприємстві роботу, тобто вакантну посаду чи роботу за відповідною професією чи спеціальністю, чи іншу вакантну роботу, яку працівник може виконувати з урахуванням його освіти, кваліфікації, досвіду тощо.

При цьому роботодавець зобов'язаний запропонувати всі вакансії, що відповідають зазначеним вимогам, які існують на цьому підприємстві, незалежно від того, в якому структурному підрозділі працівник, який вивільнюється, працював.

Суди встановили, що позивачеві не були запропоновані усі наявні на підприємстві вакансії, включаючи 15 відокремлених підрозділів підприємства.

Також ВС зазначив, що позивач є членом первинної профспілкової організації, однак відповідач не звертався до неї з письмовим поданням про надання згоди на звільнення, як того вимагає ст. 43 КЗпП.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"