+38 (044) 581-79-54

Щодо допуску представника юридичної особи до справи

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

21 квітня 2020 року

 

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалою у справі № 160/6823/19 від 03 лютого 2020 року, назвав головну умову допуску представника юридичної особи до справи.

Для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені відповідної юридичної особи (суб'єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження.

Окрім зазначеного, ВС також вказав наступне. Відомості щодо керівників державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб та осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, підлягають обов'язковому відображенню (реєстрації) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Внесені до Реєстру документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі. Якщо ж відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не внесені до нього, вони не можуть бути використані у спорі.

Отже, відсутність відповідного запису у реєстрі є належним і достатнім (достовірним) підтвердженням відсутності таких відомостей (інформації) для будь-якого державного органу, яким є і суд.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"