+38 (044) 581-79-54

Про звільнення від штрафу за відсутність маски

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

14 квітня 2020 року

 

Відповідно до рішення Кельменецького районного суду Чернівецької області від 08.04.2020 р. № 717/422/20 суд не оштрафував чоловіка за відсутність маски у громадському місці у зв’язку з відсутністю доказів, які б підтверджували те, що особа за власні кошти зобов’язана придбати чи виготовити респіратор або захисну маску.

Суть справи: відповідно до протоколу, складеного інспектором поліції, чоловік перебував на зупинці громадського транспорту без захисної маски, чим порушив вимоги пп. 1 п. 2 постанови Кабміну № 211. Інспектор просив притягнути його до відповідальності за порушення правил карантину (ст. 44-3 КУпАП).

Чоловік пояснив, що не мав змоги придбати в селі захисну маску чи виготовити її, тому перебував на зупинці громадського транспорту без маски на обличчі, про що жалкує, розкаюється у вчиненому. Безкоштовно маску йому ніхто не пропонував.

Місцевий суд закрив адміністративну справу про притягнення чоловіка за ст. 44-3 КУпАП, вказавши на відсутність у діях складу адмінправопорушення.

Відповідно до ст. 8 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, - за рахунок коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також коштів фізичних осіб.

Суд вказав, що в матеріалах справи відсутні, докази, які б підтверджували, що чоловік відповідно до закону за власні кошти зобов'язаний придбати чи виготовити засіб індивідуального захисту, зокрема респіратор або захисну маску, чи йому було профінансовано витрати на придбання чи виготовлення засобів індивідуального захисту за рахунок коштів Держбюджету та місцевих бюджетів і при таких умовах він порушив заборону до 24 квітня 2020 р. з 6 квітня 2020 р. перебувати в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

Судом зазначено, що на даний час в Україні не визначені відповідні медичні критерії та не прийняті нормативно правові акти, щодо випадків та необхідності носіння засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски для захисту органів дихання, у тому числі виготовлених самостійно громадянами.

Дане рішення може бути оскаржене в апеляційному суді.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"