+38 (044) 581-79-54

Затримка виплати заробітної плати

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

30 березня 2020 року

 

Головне управління Держпраці у Донецькій області на своєму сайті (https://dn.dsp.gov.ua/) надало роз’яснення щодо затримки виплати заробітної плати. У такому разі вони рекомендують наступне.

Спеціалісти Головного управління Держпраці у Донецькій областівисловилися стосовно затримки виплати заробітної плати. У такому разі вони рекомендують наступне.

По-перше, написати заяву на ім'я керівника про виплату заборгованої суми заробітної плати. Якщо безпосередні переговори з роботодавцем не призвели до результату та заробітну плату не виплачено, необхідно звернутися із заявою до профспілки про вирішення питання виплати заробітної плати.

Наступний крок - це звернення до комісії по трудових спорах. Якщо комісія по трудових спорах не створена або працівник не погоджується з рішенням комісії, робітник має право звернутися до місцевого суду про примусове стягнення заборгованості із виплати заробітної плати.

На будь якому етапі працівник має можливість звернутися до Держпраці або її територіальних органів із скаргою на дії роботодавця. Таке звернення є підставою для здійснення позапланового заходу контролю за дотриманням законодавства про працю.

У Держпраці нагадали, що заборгованою вважається сума, яка включає всі нарахування в грошовій і натуральній формі з фонду оплати праці, за винятком обов'язкових утримань, строк виплати якої минув до кінця місяця, у якому вона повинна бути виплачена. За порушення встановлених строків виплати заробітної плати більш як за один місяць передбачена фінансова, кримінальна та адміністративна відповідальність.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"