+38 (044) 581-79-54

Purchase of land by installments

Harahonych Oleksandr V.

Director of "B&C" Legal Company
PhD, advocate

Відповідно до ч.9 ст.128 Земельного кодексу України розрахунки за придбання земельної ділянки можуть здійснюватися з розстроченням платежу за згодою сторін, але не більше ніж на п'ять років. Порядок здійснення розрахунків з розстроченням платежу визначається Кабінетом Міністрів України.

Нормами п.3 Порядку здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності (надалі — Порядок), затвердженого Постановою КМ від 22.04.2009 року  №381, розстрочення платежу надається покупцям за умови:

- сплати ними протягом 30 календарних днів після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу не менш як 50 відсотків частини платежу, що зараховується до державного та місцевого бюджетів;

- встановлення відповідно до законодавства заборони на продаж або інше відчуження покупцем земельної ділянки до повного розрахунку за договором купівлі-продажу.

Згідно п.4 Порядку розрахунок з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки здійснюється шляхом погашення суми розстроченого платежу рівними частинами не рідше ніж один раз у три місяці згідно з графіком, який є невід'ємною частиною договору купівлі-продажу, або одноразово у повному обсязі у строк, який не перевищує трьох місяців після внесення першого або чергового платежу.

При цьому під час визначення розміру платежу враховується індекс інфляції, встановлений Держкомстатом за період з місяця, що настає за тим, в якому внесено перший платіж, по місяць, що передує місяцю внесення платежу.

Таким чином, земельну ділянку державної або комунальної власності можна придбати (викупити) із розстроченням платежу за умови, що на це є згода обох сторін. Розстрочення платежу може мати місце на строк не більше п'яти років і тільки за умови здійснення покупцем першого платежу у розмірі не меншому як 50 відсотків від вартості земельної ділянки та встановлення заборони на продаж або інше відчуження покупцем земельної ділянки до повного розрахунку за договором купівлі-продажу.

Як наслідок, реально розстрочити можна тільки оплату 50 відсотків від вартості земельної ділянки, при розстрочці платежу не має можливості розпоряджатися земельною ділянкою (продати, поміняти, тощо), а також сума платежу по договору купівлі-продажу земельної ділянки змінюється у відповідності до індексу інфляції, встановленому Держкомстатом.

 

Contacts

Director

Garahonych Oleksandr

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - fax 

Executive Director

Kuzhukh Maksym 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - fax 

04211, Kyiv, Obolonska naberezhna, 7, Building 3, Оffice 2

Розробка сайтів "Liberty Digital"