+38 (044) 581-79-54

Щодо посилення відповідальності за сплату аліментів

Бондаренко Олексій Вікторович
юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

7 серпня 2018 року

03 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (проект № 8296) (далі – закон).
Законом передбачено, що при наявності тримісячного боргу по аліментах держреєстратор зможе відмовити в реєстрації права власності на майно, продане боржником, який внесений до Єдиного реєстру боржників.
Також боржнику відмовлять в перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження. Територіальні органи МВС зобов'язані відмовити у вчиненні реєстраційної дії, а також не пізніше наступного робочого дня повідомити орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такий транспортний засіб.
Посилено адміністративну відповідальність за несплату аліментів. Так, в разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин.
Крім того, у разі злісного ухилення від суспільно корисних робіт боржників залучать до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.
За ухилення від виконання обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей передбачено попередження або штраф у розмірі від від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн), а за ті ж дії, вчинені повторно протягом року - від 1700 до 5100 грн.
Змінами до Сімейного кодексу встановлена ​​можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасове виїзді дитини за кордон з метою його лікування, навчання, а також відпочинку при наявності заборгованості другого з батьків щодо сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці. При цьому відповідна згода другого з батьків не буде потрібно в разі виїзду дитини разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на термін до одного місяця.
Також передбачені зміни щодо розміру аліментів. Так, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та може бути присуджений судом в разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), та щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів.
Розмір аліментів, визначений у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.
При наявності заборгованості зі сплати аліментів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу в розмірі 20%, за два роки - 30%, а за три роки - 50% суми заборгованості зі сплати аліментів.
Змінами в ЦПК передбачено, зокрема, спрощений позовне провадження для розгляду справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України того з батьків, хто проживає окремо від дитини і не має заборгованості зі сплати аліментів, і яким відмовлено кожним з батьків у наданні нотаріально завіреної згоди на такий виїзд.
Крім того, в разі відкриття або закриття рахунка фізособи банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників і повідомити орган державної виконавчої служби або приватного виконавця, якщо інформація підтвердиться.
Особи, які матимуть намір входити до складу Уряду, займати посади державної служби категорії «А і Б», заступників міністра, а також реєструватися кандидатами в народні депутати і депутати місцевих рад повинні будуть подати заяви про відсутність заборгованості по сплаті аліментів більше 6 місяців.

Новини

Контакти

Директор

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Виконавчий директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"