+38 (044) 581-79-54

Реалізація алкоголю суб’єктам господарювання без ліцензії

Савенко Руслан Васильович

 

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

28 листопада 2019 року

 

Державна податкова служба України (надалі – ДПС) у своїй індивідуальній податковій консультації від 04 листопада 2019 року № 1159/6/99-00-04-01-02-15/ІПК роз’яснює питання щодо реалізації алкогольних напоїв суб’єктам господарювання, які не мають ліцензій на оптову та/або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Зокрема, підприємство цікавить, до якого суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів (до постачальника або до покупця), якщо постачальник, маючи ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями відвантажив алкогольні напої покупцю, який не має ліцензій на оптову та/або роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

Посилаючись на норми Податкового кодексу України, фахівці ДПС зазначають, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, утому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Тобто у разі реалізації Товариством алкогольних напоїв кінцевому споживачу для його особистого некомерційного використання така операція вважається роздрібною торгівлею.

Водночас, податківці зазначають, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Фінансові санкції застосовуватимуться до продавця алкогольних напоїв у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 гривень.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно допункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУподаткова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"