+38 (044) 581-79-54

Акцизний склад при використанні пального для власних потреб

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

15 липня 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) надала роз’яснення в категорії 116.11 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua) на запитання: чи потрібно реєструвати акцизний склад, якщо пальне використовується лише для власних потреб?

При визначенні приміщення та/або території акцизним складом, необхідно враховувати такі критерії:

(1) загальну місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального;

(2) обсяги отриманого протягом календарного року пального;

(3) напрями його використання.

ПП. 14.1.6 ПКУ п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, визначено, що не є акцизним складом, зокрема:

·   приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації тазберігання пального іншим особам;

·   приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Для суб'єктів господарювання, які відповідають наведеним критеріям, не є акцизними складами приміщення та/або території, на яких вони, як власники або користувачі зберігають та використовують пальне виключно для потреб власного споживання.

Однак, у разі недотримання хоча б одного із зазначених критеріїв, для суб'єктів господарювання такі приміщення та/або території є акцизними складами, в тому числі і у випадку, коли вони використовують отримане пальне виключно для потреб власного споживання та не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"