+38 (044) 581-79-54

«Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність»

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

16 березня 2018 року

 

14 березня 2018 року набрала чинностіпостанова КМУ «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність»від 7 лютого 2018 р. № 118 (далі – Постанова).

Постанова прийнята відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Як повідомляється на урядовому сайті Постанова прийнята з метою впровадження правового регулювання відносин між Антимонопольним комітетом України, надавачами та отримувачами державної допомоги на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність під час оцінки допустимості державної допомоги.

Постановою визначено:

- мету і форми державної допомоги;

- категорії отримувачів державної допомоги;

- максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися;

- умови та спосіб розрахунку сукупного розміру державної допомоги;

- витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги.

Так, до критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність належать:

- недопущення суттєвої нерівності умов діяльності конкуруючих між собою суб’єктів господарювання;

- збільшення кількості проектів у сфері наукових досліджень, технічного розвитку та інноваційної діяльності.

Отримувачами державної допомоги на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність можуть бути суб’єкти господарювання, що провадять діяльність у будь-якій галузі.

Крім того, один і той самий суб’єкт господарювання може бути отримувачем державної допомоги за кількома програмами державної допомоги та/або індивідуальної державної допомоги.

Водночас установлено максимальні розміри цієї державної допомоги, які залежать від «найменування статей витрат».

Наприклад, суб’єкти малого та середнього підприємництва можуть отримати компенсацію 50% витрат за статтею витрат «на інноваційну діяльність». А витрати «на проведення техніко-економічного обґрунтування» компенсуються у розмірі: 70% - суб’єктам малого підприємництва, 60% - суб’єктам середнього підприємництва та 50% - суб’єктам великого підприємництва.

Новини

Контакти

Директор

Гарагонич Олександр Васильович 

a.harahonych@congress.kiev.ua 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Виконавчий директор

Кожух Максим Сергійович 

m.kozhuh@congress.kiev.ua 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"