+38 (044) 581-79-54

Щодо штрафів з ЄСВ під час карантину

Бабенко Дмитро Вадимович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

04 серпня 2020 року

Державна податкова служба України (далі – ДПС) із категорії 101.28 розділу «Запитання - відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua) чи застосовуються штрафні санкції за порушення законодавства щодо ЄВ у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

ДПС роз'яснює, що пунктом 9 прим. 11.1 розд. VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464-VI встановлено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону, не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів. При цьому абзаци другий та третій п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону N 2464 щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 01 по 31 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, не застосовується.

Так, згідно з абзацами другим та третім п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464 неподання, несвоєчасне подання звітності платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (1020 грн).

Відповідно до п. 9 прим. 11.2 розд. VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464 протягом періодів з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"