+38 (044) 581-79-54

Про відповідальність податкового агента

Ямчук Михайло Ростиславович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

15 листопада 2019 року

 

Державна податкова служба України (надалі – ДПС) у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua) надала роз’яснення на запитання: чи застосовується відповідальність до податкового агента у разі сплати за відокремлені підрозділи ПДФО за місцезнаходженням юридичної особи?

Посилаючись на норми Податкового кодексу України, фахівці ДПС зазначають, що суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов'язки податкового агента виконує юридична особа.

Якщо ж юридична особа сплатить за відокремлені підрозділи ПДФО за своїм місцезнаходженням, до податкового агента буде застосовано фінансову та адміністративну відповідальність, а саме: ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відс. суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Окрім того, на суми грошового зобов'язання (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, із розрахунку 100 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац другий п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Таким чином, у разі сплати за відокремлені підрозділи ПДФО за місцезнаходженням юридичної особи до податкового агента застосовується фінансова та адміністративна відповідальність і нараховується пеня.

При цьому, Юридична компанія «Бі ен Сі» нагадує, що відповідно допункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУподаткова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"