+38 (044) 581-79-54

ПДВ за імпортними операціями

Гарагонич Олександр Васильович

директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат
08 лютого 2019 року

 

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС) в своїй індивідуальній податковій консультації від 22.01.2019 р. № 237/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення про ПДВ-наслідки за операціями з ввезення на митну територію України товару та подальшої реалізації такого товару на митній території України.

Платником ПДВ (імпортером) було ввезено на митну територію України товар та реалізовано його на митній території України покупцю - резиденту. У зв'язку із невідповідністю якості такого товару вимогам з експлуатації товар (далі - неякісний товар) було повернуто покупцем - резидентом платнику податку (імпортеру), а ним, у свою чергу, постачальнику - нерезиденту. В подальшому взамін неякісного товару платником податку (імпортером) було ввезено інший аналогічний товар належної якості та передано його покупцю - резиденту. При ввезенні товару на митну територію України в обох випадках платником податку (імпортером) було сплачено ПДВ.

Який порядок оподаткування таких операцій?

У цьому випадку, під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України, платник податку здійснює сплату ПДВ за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ПКУ, та на дату такої сплати відносить суми податку до податкового кредиту на підставі належним чином оформлених митних декларацій (в обох випадках ввезення товару).

На дату повернення покупцем - резидентом постачальнику (імпортеру) товару у зв'язку із невідповідністю його якості вимогам з експлуатації, суми податкових зобов'язань постачальника та податкового кредиту покупця підлягають коригуванню на підставі розрахунку коригування, складеного постачальником та зареєстрованого в ЄРПН покупцем відповідно до п. 192.1 ПКУ.

Операція з вивезення за межі митної території України неякісного товару, який був попередньо ввезений на митну територію України, у зв'язку з його поверненням постачальнику - нерезиденту через невідповідність якості вимогам з експлуатації, підлягає оподаткуванню відповідно до норм ПКУ та МКУ в залежності від митного режиму, в який такий товар поміщався при його вивезенні за межі митної території України.

За операцією з постачання (передачі) товару, який був повторно ввезений платником податку (імпортером) взамін повернутого постачальнику - нерезиденту неякісного товару, такий платник податку повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.

Новини

Контакти

Директор

Гарагонич Олександр Васильович 

a.harahonych@congress.kiev.ua 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Виконавчий директор

Кожух Максим Сергійович 

m.kozhuh@congress.kiev.ua 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"