+38 (044) 581-79-54

Щодо змін до митного законодавства

Савенко Руслан Васильович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

10 вересня 2018 року

 

6 вересня 2018 року прийнято Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо впровадження механізму «єдиного вікна» і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» (проект № 7010) (далі – Закон).

Цей Закон був прийнятий ще 5 липня 2018 року, але Президент Петро Порошенко повернув його до Верховної Ради з пропозиціями. Глава держави висловив підтримку необхідності введення «єдиного вікна», але не підтримав окремі положення Закону, згідно з якими спеціальні вагони для перевезення зерна віднесені до техніки та обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких сільськогосподарським товаровиробникам надається державна підтримка. Президент вважає, що вводиться Законом державна підтримка на часткове відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів є несправедливою по відношенню до більшості сільськогосподарських товаровиробників, оскільки претендувати на таку держпідтримку зможуть переважно великі сільськогосподарські підприємства і запропонував виключити ці пункти з Закону.

Народні депутати підтримали законопроект з урахуванням правок Президента і прийняли його в цілому як Закон.

Закон покращує умови ведення ЗЕД, скорочує час для експортно-імпортних операцій і покращує інвестиційну привабливість України.

Зокрема, вносяться зміни в Митний кодекс щодо визначення терміна «механізм «єдиного вікна» і врегулювання порядку його реалізації. Зокрема, для взаємодії між декларантами та митними органами пропонується використовувати єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Крім того, проект передбачає скасування необґрунтованих перешкод для експорту українських товарів, а також забезпечить скорочення кількості контролюючих органів на кордоні за рахунок:

  • покладання на посадових осіб митниць обов'язків з перевірки дозвільних документів, які на сьогоднішній день перевіряються посадовими особами Держекоінспекції;
  • покладання на посадових осіб Держприкордонслужби обов'язків з перевірки рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів і вантажів, що ввозяться на митну територію України, які на сьогоднішній день здійснюються Держекоінспекцією;

скасування санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон, який на сьогоднішній день фактично зведений до отримання «ув'язнення». При цьому санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється на митній території після митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"