+38 (044) 581-79-54

Прийнято Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

 17 червня 2018 року

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон).

Новий закон є ключовим нормативно-правовим актом у питанні правового регулювання діяльності товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю.

Зокрема законом передбачено зняття обмеження максимальної кількості учасників товариства, що дозволить спростити та пом‘якшити процеси оптимізації кількості учасників. У ТОВ може бути необмежена кількість учасників.

У регулюванні діяльність товариств з обмеженою відповідальністю  вводиться такий інструмент, як корпоративні договори, тим самим забезпечивши учасникам товариств з обмеженою відповідальністю значний простір для врегулювання своїх відносин за допомогою договорів. Вимога безвідплатності договору має зменшити ризики захоплення контролю над товариством та змови окремих груп учасників проти інших. Учасники – сторони такого договору, вільні самостійно визначати строк його дії. 

Нововведенням є виключення інформації про розмір статутного капіталу та переліку учасників товариства з переліку відомостей, що підлягають обов‘язковому закріпленню в статуті. Зареєструвати продаж частки стане можливим без участі товариства і проведення загальних зборів учасників.

Законом встановлюються особливості проведення загальних зборів у товариствах з одним учасником. Передбачено, що проведення загальних зборів товариства з одним учасником не вимагає дотримання вимог про  порядок скликання (наприклад загальні збори можуть бути проведені у будь-який момент), повідомлення про збори , порядку проведення (зокрема, без обрання головуючого) порядку голосування (без заповнення бюлетенів).  

Також передбачається право учасників товариства з обмеженою відповідальністю можливість передбачити в статуті створення наглядової ради.

Запроваджуються нові правові механізми прийняття рішень загальними зборами учасників, контролю за діяльністю виконавчого органу, а також притягнення до відповідності посадових осіб товариства за неналежне виконання посадових обов’язків або шкоду, заподіяну товариству.

Важливою новелою закону є і встановлення правил про значні правочини і правочини із заінтересованістю. Виконавчий орган не може вчиняти значні правочини і правочини з заінтересованістю за власним рішенням, а має отримати на це спеціальне повноваження шляхом одержання згоди, яка надається загальними зборами або наглядовою радою (причому голосування відбувається за спеціальними правилами).

Новини

Контакти

Директор

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Виконавчий директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"