Савенко Руслан Васильович
старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат
12 серпня 2020 року
Офіс великих платників податків ДПС на своєму офіційному веб-сайті (https://officevp.tax.gov.ua) роз’яснює, як здійснити перевірку своїх бізнес партнерів та на які критерії звернути увагу перед укладанням з ними договору.
Так, у ОВП ДПС зауважує, що головними критеріями для відбору бізнес партнера є:
1. Вид економічної діяльності повинен відповідати здійсненим операціями наданим послугам або реалізованим товарам.
Зверніть увагу на дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо). Наприклад:
- будівельні послуги – необхідна ліценція на будівництво, перевірку якої необхідно здійснити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України (https://dabi.gov.ua);
- підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) – виробники продукції повинні мати ліцензію на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявність якої відображено на сайті Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri).
2. Відсутність податкового боргу, отримати інформацію можливо на сайті ДПС в розділі – Дізнайся більше про свого бізнес-партнера (https://tax.gov.ua/businesspartner).
3. Земельні ділянки (власні або орендовані), а також нерухоме майно платника податків перевірити їх наявність можливо на сайті – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://kap.minjust.gov.ua).
4. Кваліфікований персонал для сфери надання послуг. Поцікавтесь у бізнес партнера про достатню кількість трудового ресурсу, яким будуть виконуватися роботи (послуги) з ідентифікацією таких осіб.
5. Основні засоби. У разі здійснення операцій що потребують основних засобів (основних фондів) наприклад: послуги зберігання, транспортування, відвантаження або переробки, варто звернути увагу на об’єкти які будуть задіяні в цій діяльності та їх зв'язок з бізнес партером який надає такі послуги.
Слід зазначити, що платник податків зобов’язаний повідомляти за формою 20-ОПП про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням які використовуються у господарській діяльності контролюючі органи за основним місцем обліку (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України).
Додаткову інформацію щодо бізнес-партнера також можливо отримати шляхом аналізу судових рішень (ухвал, постанов) наявних в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua).
Голова об'єднання Гарагонич Олександр Васильович (050) 550 42 26
|
Директор Кожух Максим Сергійович (050) 352 86 62
|
04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2 |