+38 (044) 581-79-54

Про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Катаром

Гарагонич Олександр Васильович

директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,

кандидат юридичних наук, адвокат

11 квітня 2019 року

10 квітня 2019 року набрали чинності  Закон України «Про ратифікацію Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій між Урядом України та Урядом Держави Катар» та Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і Протоколу до неї)», а безпосередньо самі угоди – з дати отримання Договірними Сторонами останнього письмового повідомлення про виконання ними внутрішньодержавних процедур.

В угоді щодо захисту інвестицій, зазначено, що у разі допуску Договірною Стороною інвестиції на свою територію, відповідно до свого законодавства, вона надає дозволи у зв'язку з такими інвестиціями, а також у зв'язку із дотриманням ліцензійних угод і контрактів про технічну, комерційну або адміністративну допомогу. Кожна Договірна Сторона, відповідно до свого законодавства, у разі необхідності, прагнутиме видати необхідні дозволи, стосовно діяльності консультантів та інших кваліфікованих осіб, що мають іноземне громадянство. Інвестиціям, здійсненим інвесторами будь-якої Договірної Сторони, у будь-який час надається справедливий та рівноправний режим, а також їм надається повний захист та безпека на території іншої Договірної Сторони. Якщо спори не можуть бути врегульовані дружнім шляхом, протягом 6 місяців з дати, коли було надіслано до компетентного державного органу Договірної Сторони письмове звернення про врегулювання, яке містить інформацію стосовно предмету спору, будь-яка сторона спору може передати на свій вибір врегулювання спору до:

a) відповідного суду приймаючої Договірної Сторони для прийняття рішення; або

b) Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів, створеного відповідно до Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами; або

c) Арбітражного Трибуналу ad hoc.

Дана угода залишається чинною на початковий період в 10 років та продовжує залишатись чинною на аналогічний період або періоди, якщо тільки будь-яка Договірна Сторона не повідомить у письмовій формі дипломатичними каналами іншу Договірну Сторону про свій намір припинити дію цієї Угоди принаймні за рік до дати припинення або закінчення початкового строку її дії.

В угоді щодо уникнення подвійного оподаткування, передбачено, що вона поширюється: в Україні - на податок на доходи фізичних осіб і податок на прибуток підприємств; в Катарі - на податки на доходи або прибуток. Угода поширюється також на будь-які ідентичні або значним чином подібні податки, які стягуються після дати підписання цієї Угоди, на додаток до існуючих податків або замість них. Компетентні органи Договірних Державповідомляють один одного про будь-які істотні зміни, що відбулися в їхніх податкових законодавствах.

       Дана угода укладається на невизначений строк. Будь-яка Договірна Держава може припинити дію цієї Угоди шляхом направлення дипломатичними каналами письмового повідомлення про свій намір припинити її дію за шість місяців до закінчення будь-якого календарного року, що настає по закінченню п'яти років з дати набрання чинності цією Угодою.

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"