+38 (044) 581-79-54

Про незаконність щомісячних комісій за кредитним договором

Солонина Ігор Юрійович

юрист Юридичної компанії «Бі Ен Сі», адвокат

12 лютого 2019 року

 

27 грудня 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду став на сторону позивача - фізичної особи проти банку. Банк щомісячно нараховував, а позивач сплачував комісію за обслуговування кредиту, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості та суперечить закону.

Позивач уклав кредитний договір, відповідно до якого банк надав кредит на поточні потреби зі сплатою процентів за користування кредитом. Окремо у договорі було передбачено обов'язок сплати позичальником щомісячної плати за обслуговування кредитної заборгованості.

Посилаючись на те, що такі умови кредитного договору є несправедливими, суперечать вимогам закону та порушують його права, позивач просив визнати недійсним з моменту укладення договору окремі пункти кредитного договору та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок сплаченої ним комісії за обслуговування кредиту у рахунок інших обов'язкових платежів за договором.

Верховний суд залишив рішення місцевого без змін, як щодо визнання недійсними з моменту укладення договору положення, що передбачали плату за обслуговування кредиту, так і щодо перерахунку раніше сплачених сум.

Таке рішення мотивовано тим, що банк, встановивши у кредитному договорі сплату щомісячної комісії за обслуговування кредиту, не зазначив, за які саме послуги, що надаються позивачу, сплачується комісія. При цьому відповідач нараховував, а позивач сплатив комісію фактично за обслуговування кредиту банком, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості та суперечить положенням частини першої ст. 18 Закону «Про захист прав споживачів».

Суд також нагадав, що відповідно до положень цього Закону, кредитодавцю забороняється встановлювати у договорі про надання споживчого кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі тощо за дії, які не є послугою. Так само договори зі споживачами не повинні містити умови, які є несправедливими.

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"