+38 (044) 581-79-54

Конвенція між Україною і Швейцарією з питань оподаткування

Гарагонич Олександр Васильович
директор Юридичної компанії «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат
25 січня 2019 року

 

24 січня 2019 року Міністр фінансів Оксана Маркарова та Президент Швейцарії Улі Маурер підписали Протокол про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Конфедерацією про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і капітал.

Укладення цього Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Швейцарією залежно від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов'язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

Положення Протоколу відповідають вимогам Модельної Конвенції ОЕСР та Плану дій BEPS (правилам протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Підписаний Протокол між Україною та Швейцарською Конфедерацією передбачає:

- збільшення розміру ставок оподаткування процентів та роялті - з 0 % до 5 %;

- доповнення новою статтею щодо вдосконалення процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) за допомогою арбітражу;

- нова редакція статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;

- норми щодо застосування права на отримання переваг - переваги не будуть надаватись стосовно виду доходу або майна, якщо однією з головних цілей будь-якої домовленості чи угоди між суб'єктами господарської діяльності було безпосереднє або опосередковане отримання ними такої переваги. Зазначені ставки та положення відповідають загальній практиці укладення Україною таких міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування та протоколів до них з іншими країнами світу.

Після підписання Протоколу Україна та Швейцарія мають здійснити внутрішньодержавні процедури, необхідні для ратифікації Протоколу.

 

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"