+38 (044) 581-79-54

Проект Закону України «Про валюту»

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

12 березня 2018

 

2 березня 2018 року Національна рада реформ підтримала для подання на розгляд Верховної Ради України пропозиції Національного банку до проекту Закону України «Про валюту» - єдиного рамкового законодавчого акта, що регулюватиме питання організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду (далі – Законопроект).

Чинне валютне законодавство, побудоване навколо Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 1993 року, втратило свою ефективність і перетворилося на одну з перепон для припливу капіталу в Україну.

На переконання Національного банку, прийняття даного Законопроекту уможливить перехід України до нової – ліберальної, прозорої та сучасної – моделі валютного регулювання.

Нова модель передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами та нерезидентами в іноземній та національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.

Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже не потребує валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Натомість дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

При вільному русі капіталу процедури повинні мати не дозвільний характер, як це відбувається досі, а повідомлювальний – для цілей статистики (розрахунку платіжного балансу тощо).

В подальшому Законопроект, що отримав підтримку Національної ради реформ, буде внесений на розгляд до Верховної Ради України.

Відповідно до пропозицій Національного банку, після прийняття Закону «Про валюту» Верховною Радою України потрібно буде шість місяців перехідного періоду на узгодження нормативно-правових актів Національного банку з нормами закону. Після цього закон набуде чинності.

Проект Закону України «Про валюту»

Новини

Контакти

Директор

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Виконавчий директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"