+38 (044) 581-79-54

Про строки попередження про скорочення посад сумісників

Кожух Максим Сергійович

директор АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

28 жовтня 2020 року

 

В Управлінні Держпраці у Полтавській області на офіційному веб-сайті (http://pl.dsp.gov.ua) відповіли, чи треба витримувати строки попередження про скорочення посад сумісників.

Із сумісниками, так само як із основними працівниками, укладають трудовий договір у загальному порядку згідно із ст. 24 КЗпП.

Якщо відбувається зміна в організації виробництва і праці, в т. ч. ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників, тоді трудовий договір із працівником-сумісником можуть припинити з ініціативи роботодавця на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП.

Статтею 49-2 КЗпП передбачений обов'язок роботодавця персонально попередити працівника про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці.

Виплата вихідної допомоги відповідно до ст. 44 КЗпП залежить виключно від підстави припинення трудового договору й не залежить від факту роботи за основним місцем або за сумісництвом.

Таким чином, при звільненні працівника на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП виплачують вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"