+38 (044) 581-79-54

Про безпрецедентно високі тарифи для споживачів

Бондар Роман Вікторович

старший юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

27 жовтня 2020 року

 

16 жовтня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду (далі – Верховний Суд), прийняв постанову у справі № 615/1047/15-а, в якій зазначив, яких доказів достатньо для доведення того, що затверджені постачальником тарифи на водопостачання та водовідведення для споживачів є безпрецедентним високими.

У даній справі Позивач зазначав, що затверджені тарифи на водопостачання та водовідведення для споживачів є безпрецедентно високими та призводять до значного фінансового навантаження для нього особисто.

Постановою районного суду у задоволенні адміністративного позову відмовлено. Постановою апеляційного адміністративного суду постанову скасовано.

Не погоджуючись із рішенням суду апеляційної інстанцій, Валківська районна рада Харківської області звернулася із касаційною скаргою, в якій просила його скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

У свою чергу Верховний Суд зазначив, що матеріали справи містять три протоколи засідання тимчасової робочої групи з аналізу економічної обґрунтованості прийняття нових тарифів на послуги КП «Вода».

Проаналізувавши зміст сказаних протоколів, суд апеляційної інстанції зазначив, що у цих протоколах не вказані прізвища представників рад, які приймали участь у засіданнях, не вказана загальна кількість присутніх, відсутні інформація щодо запрошення до участі у роботі представників територіальних громад, громадських організацій району, проте вказано, що всі рішення прийнято одностайно при стовідсотковій явці - «за - 17 чол.»

Під час судового засідання у суді першої інстанції депутат Валківської районної радибув допитаний як свідок та надав пояснення, що він не приймав участі в робочій групі по підготовці проекту рішення і така група, наскільки йому відомо, не працювала, що, в свою чергу, виключає можливість складання відповідних протоколів засідання даної групи.

Вказані обставини, на переконання суду апеляційної інстанції, свідчать про порушення відповідачем процедури прийняття спірного рішення.

У касаційній скарзі відповідачем не спростовано зазначені вище факти, а, відтак, колегія суддів погоджується з висновками апеляційного суду в цій частині.

Судом апеляційної інстанції також досліджено звернення представника ХОГО «Асоціація приватних роботодавців», в якому останній просив відкласти затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення у зв'язку із тим, що в ціну включена послуга, яка не надається, а саме - перекачування та очистка стічних вод. Про даний факт свідчить відкрите кримінальне провадження.

Згідно листа Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса знято з виконання у зв'язку з невиконанням ухвали суду в частині оплати вартості проведення судово-економічної експертизи.

За таких обставин, з урахуванням висновків Аудиторського звітів про необґрунтованість розміру затверджених тарифів, суд апеляційної інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що рішення Валківської районної ради «Про затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, які надаються комунальним підприємством «Вода» Валківської районної ради» не відповідає критеріям обґрунтованості та пропорційності, встановленими частиною 2 статті 2 КАС, а тому є неправомірним та підлягає скасуванню.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"