Куцмида Вадим Ігорович
юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»
29 липня 2020 року
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 10 липня 2020 року у справі № 420/647/19 зробив правовий висновок, згідно якого, у суді оскаржується саме постанова, а не протокол про адміністративне правопорушення.
Позивач звернувся до суду з позовом до Інспектора відділу поліції, в якому просив визнати дії суб`єкта владних повноважень неправомірними та скасувати протокол про адміністративне правопорушення.
Підставами для визнання протиправним дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є невідповідність їх вимогам чинного законодавства. При цьому, обов'язковою умовою для визнання таких дій/бездіяльності протиправними є також наявність факту порушення прав чи охоронюваних законом інтересів позивача у справі.
Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що складання протоколу у справі про адміністративне правопорушення це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді судом справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, а тому позовні вимоги, спрямовані на фактичне визнання його протиправним, не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 4 березня 2019 у справі № 199/7360/17.
Голова об'єднання Гарагонич Олександр Васильович (050) 550 42 26
|
Директор Кожух Максим Сергійович (050) 352 86 62
|
04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2 |