+38 (044) 581-79-54

Щодо оскарження порушень ПДР, зафіксованих в автоматичному режимі

Кожух Максим Сергійович

директор АО «Юридична компанія «Бі ен Сі»,
кандидат юридичних наук, адвокат

27 липня 2020 року

 

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 12.06.2020 у справі № 686/28291/19 роз’яснив, як обраховується строк оскарження постанови про порушення ПДР, зафіксоване в автоматичному режимі

Суть справи: водій оскаржив постанову про накладення штрафу за порушення ПДР, зафіксоване в автоматичному режимі.

Місцевий суд залишив цей позов без розгляду. Рішення мотивоване тим, що позивач пропустив строк звернення до суду, який ст. 286 КАСУ передбачено для оскарження такої постанови. Суд першої інстанції вважав, що обчислення строку на оскарження постанови розпочалося саме з дати її винесення.

Однак апеляційний суд не погодився з цим висновком і направив справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Рішення суд апеляційної інстанції мотивував тим, що постанова у справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі) може бути оскаржена протягом десяти днів після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.

Із копії оскаржуваної постанови від 01.10.2019 убачається, що позивач відмовився від її одержання. Таку постанову отримано позивачем 11.10.2019 поштою. До суду позивач звернувся 16.10.2019, скерувавши позовну заяву до суду через поштове відділення. Отже, позивач не пропустив строк звернення до суду.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із рішенням апеляційного суду.

Верховний Суд зазначив, що висновок апеляційного суду випливає із ст. 289 КУпАП і ч. 2 ст. 291 КУпАП.

Отже, при вирішенні питання пропуску строку звернення з позовом до суду щодо оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, суди повинні з'ясувати дату отримання цієї постанови.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"