+38 (044) 581-79-54

Про докази порушення правил карантину

Ямчук Михайло Ростиславович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

13 квітня 2020 року

 

Болградський районний суд у постановою від 31 квітня 2020 року у справі № 497/428/2020, зазначив, які докази поліцейського того, що особа порушила правила карантину, не є належними.

21 квітня 2020 року капітаном поліції відносно особи складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КпАП. Згідно протоколу особа в магазині здійснювала ревізію, при цьому магазин було відчинено та покупці мали вільний доступ до приміщення магазину, чим було порушено Постанову Кабміну № 211 та Закон "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Позиція Суду:

Згідно фабули правопорушення, викладеної в протоколі про адміністративне правопорушення "особа в магазині "Зелений Світ" здійснювала ревізію, при цьому магазин було відчинено".

Тобто фабула правопорушення не відповідає диспозиції ст. 44-3 КпАП, а навпаки сам поліцейський підтверджує факт проведення ревізії, а не здійснення торгівлі.

Фото магазину "Зелений світ" поліцейський зробив на власний телефон, який не знаходиться на балансі у поліції. Бодікамери при собі не було, та відео-фіксація не здійснювалася.

Разом з цим, протокол складно відносно продавця магазину, яка виконувала вказівку особи, з якою укладено трудовий договір.

Таким чином, особа відносно якої складено протокол не є суб'єктом господарювання.

Згідно до ст. 62 Конституції обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Суд вирішив провадження по справі закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"