+38 (044) 581-79-54

Виплата заробітної плати із готівкової виручки

Шевчук Петро Васильович

керівник Західноукраїнського регіонального офісу

Юридичної компанії «Бі ен Сі», адвокат

16 грудня 2019 року

 

Державна податкова служба України (далі – ДФС) в інтернет-порталі (https://zp.tax.gov.ua) надала відповідь на запитання, що необхідно знати про виплату заробітної плати із готівкової виручки.

Суб'єкти господарювання використовують готівкову виручку, у тому числі готівку, одержану з банку, для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов'язковими платежами). При цьому накопичувати готівкову виручку у касах підприємств понад установлений ліміт каси заборонено.

В яких випадках підприємство може розраховуватись готівкою?

Суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами - у розмірі до 50 тис. грн. включно. Предметом таких правочинів можуть бути є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, оцінені в грошовій формі.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи.

Коли підприємство має право зберігати готівку?

Установа/підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом 3-х робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки.

Інших обмежень стосовно використання готівки, яка надійшла в касу, для виплати заробітної плати не встановлено.

Зазначена норма передбачена п.п. 1, п.п. 4 п. 3 розд. I, п. 6, п. 17, п. 18 розд. II «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"