+38 (044) 581-79-54

Щодо зняття арешту на майно

Куцмида Вадим Ігорович

юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»

26 липня 2019 року

 

24 квітня 2019 року Велика Палата Верховного Суду прийняла постанову у справі № 2-3392/11, в якій дійшла висновку, що у разі, якщо арешт накладений на майно особи, яка не є учасником кримінального провадження, розпочатого в період дії КПК 1960 року, спір щодо зняття арешту з майна є приватноправовим і має розглядатися за правилами цивільного судочинства.

Позивачі звернулися до суду з позовом, у якому просили зняти арешт з належного їм майна, накладений під час досудового слідства на підставі положень КПК 1960 року. При цьому позивачі зазначили, що вони не були сторонами кримінального провадження.

Відповідно до п. 9 розд. XI «Перехідні положення» КПК 2012 року питання про зняття арешту з майна, накладеного під час дізнання або досудового слідства до дня набрання чинності цим Кодексом, вирішується в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом.

Згідно з відповідним протоколом слідчим Генеральної прокуратури у зв`язку з розслідуванням кримінальної справи було накладено арешт на майно.

Відповідно до ЦПК (у редакції, чинній на час розгляду справи судами першої та апеляційної інстанцій) встановлено, що спори про цивільне право, пов'язані з належністю майна, на яке накладено арешт, розглядаються в порядку цивільного судочинства у позовному провадженні, якщо однією зі сторін відповідного спору є фізична особа, крім випадків, коли розгляд таких справ відбувається за правилами іншого судочинства.

Таким чином, ВП дійшла висновку, що у разі, якщо арешт накладений на майно особи, яка не є учасником кримінального провадження, розпочатого в період дії КПК 1960 року, спір щодо зняття арешту з майна є приватноправовим і має розглядатися за правилами цивільного судочинства.    

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(050) 550 42 26 

 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(050) 352 86 62 

 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"