+38 (044) 581-79-54

Про обов’язок роботодавця виплачувати заробітну плату двічі на місяць

 

Дем'янчук Дмитро Миколайович
юрист Юридичної компанії «Бі ен Сі»
21 вересня 2018 року

 

06 вересня 2018 року рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі № 822/1646/18 Позивачу відмовлено в задоволенні вимоги про скасування постанови Управління Держпраці у Хмельницькій області про накладення штрафу на Позивача за виплату ним заробітної плати працівникові всього лиш один раз на місяць (далі - Рішення).

З Рішення відомо, що під час інспекційного відвідування при дослідженні відомостей по нарахуванню заробітної плати у фізичної особи-підприємця встановлено, що за період з лютого 2017 року по лютий 2018 року заробітна плата найманому працівникові (продавцеві магазину «Побутова хімія») виплачувалася один раз на місяць.

Законодавством визначено вимогу щодо мінімальної кількості виплат заробітної плати на місяць (не менше двох), якої роботодавець зобов’язаний дотримуватися при встановленні строків виплати заробітної плати. Водночас роботодавець має право виплачувати заробітну плату і більше двох разів (наприклад, раз на тиждень).

Виплата заробітної плати мінімум двічі на місяць є обов’язком роботодавця, який він повинен виконувати незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.

Встановлення роботодавцем у документах, що регламентують періодичність і строки виплати заробітної плати, умови про виплату зарплати один раз на місяць є неправомірним, оскільки згідно зі ст. 97 КЗпПУ роботодавець не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством.

Тому навіть за наявності заяви працівника з проханням виплачувати заробітну плату раз на місяць виплата зарплати в такий спосіб є порушенням трудового законодавства. Оскільки в цьому випадку вимогу про виплату не менше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, буде порушено.

Якщо працівник з якихось причин відмовляється від отримання авансу, роботодавець все одно має розрахувати йому аванс, зняти суму авансу в банку, оприбуткувати в касі підприємства і, якщо працівник не отримав аванс після закінчення трьох робочих днів, скласти відомість депонованих сум і здати неодержану працівником суму авансу в банк, а потім виплатити його разом із сумою заробітної плати за другу половину місяця.

У випадку коли заробітну плату на підприємстві перераховують на зарплатні картки, то роботодавець зобов’язаний перераховувати її працівникові як мінімум двічі на місяць у дні, встановлені для виплати авансу та заробітної плати, незалежно від бажання працівника.

Відповідно до абзацу восьмого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України за дане порушення Позивач зобов’язаний сплатити штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати. На сьогодні це 3 723 грн..

Новини

Контакти

Голова об'єднання

Гарагонич Олександр Васильович 

o.harahonych@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 550 42 26 

(044) 581 79 56 - факс 

Директор

Кожух Максим Сергійович 

mskozhuh@gmail.com 

(044) 581 79 56 

(050) 352 86 62 

(044) 581 79 56 - факс 

04211, м. Київ, Оболонська набережна, 7, корпус 3, офіс 2

Ми на карті


View Larger Map

Розробка сайтів "Liberty Digital"