Юридична компанія
 
 
Щодо правомірності дій ДПІ
У відповідності до  п. 5.4.7 ст. 5 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» будь-які витрати на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів, виданих державними органами для ведення господарської діяльності, включаючи плату за реєстрацію підприємства в органах державної реєстрації, зокрема, в органах місцевого самоврядування, їх виконавчих органах, крім витрат на придбання торгових патентів, установлених Законом України "»Про патентування деяких видів підприємницької діяльності». Витрати на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів на право здійснення за межами України вилову риби та морепродуктів, а також надання транспортних послуг.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 вказаного Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» валові витрати виробництва та обігу – це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Враховуючи, що сплата платником податку членських внесків та біржових зборів, не є компенсацією вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності, та те, що вищевказаним Законом не передбачено включення до складу валових витрат таких членських внесків, їх сума не може бути віднесена до валових витрат.

Наведена вище позиція висвітлена у листі ДПА від 16.07.2001 р. № 4658/6/22-3116.
Разом з тим, відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» до складу валових витрат платника податку на прибуток підприємств включаються суми коштів або вартість товарів (робіт, послуг), добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у п. 7.11 ст. 7 Закону, суми коштів, що перераховані юридичним особам, у тому числі неприбутковим організаціям - засновникам постійно діючого третейського суду у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п'яти відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за винятком внесків, передбачених пп. 5.6.2 п. 5.6 ст. 5, та внесків, передбачених пп. 5.2.17 п. 5.2 ст. 5 Закону.

Водночас п. 7.11 ст. 7 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» визначено перелік організацій та установ, які з метою оподаткування може бути віднесено до неприбуткових, та обумовлено ряд положень, за умови дотримання яких такі установи та організації включаються до Реєстру неприбуткових установ і організацій (далі - Реєстр).

Тому в Листі ДПА «Щодо включення до валових витрат деяких витрат платника» від 28.07.2006 р. № 8249/6/15-0516 зазначається, що платники податку на прибуток можуть скористатися передбаченою пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» пільгою у разі, якщо перераховані ними кошти отримує установа чи організація, що перебуває в Реєстрі.

Підтвердженням статусу неприбутковості є копія рішення органу державної податкової служби про внесення організацій (установ) до Реєстру (додаток 2 до Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого наказом ДПА України від 11.07.97 N 232, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.97 за N 291/2095).

Прикладом вищенаведеного є Лист ДПА «Про надання роз’яснень» від 05.12.2005 р. №24181/7/22-1017 яким передбачено, що за умови, що Асоціація українських банків має статус неприбуткової організації та розмір внесків не перевищує встановлені Законом обсяги, банк має право віднести суму членських внесків до валових витрат з урахуванням вищезазначених обмежень.

З огляду на все вищевикладене, якщо платником податку членські внески та біржові збори були сплачені у відповідності з вимогами п. 5.2.2 ст. 5 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств», то дії податкової інспекції вважаються неправомірними.
 
Новини компанії

17.04.2012 року Останнім часом можна спостерігати досить активну нормотворчу діяльність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Нормативно-правові акти приймаються щодо різних сфер ринку цінних паперів в Україні.


02.12.2011 року Гарагонич Олександр Васильович, директор Юридичної компанії «Бі ен Сі», кандидат юридичних наук, доцент Академії адвокатури України, адвокат, сертифікований НКЦПФР спеціаліст з управління активами взяв участь в Другій міжнародній конференції «Українські IPO-зустрічі 2011».

21 квітня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо розкриття інформації на фондовому ринку», який набирає чинності з 28.11.2011 року.


Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (№8521)


Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» від 7 липня 2011 року № 3609-VI було внесено зміни практично до всіх розділів Податкового кодексу України.


Набув чинності Порядок нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків на загальних зборах акціонерних товариств.


Читати всі новини